درباره الاینر

همه آنچه باید در مورد الاینرهای MIB بدانید

مزایای الاینرهای شفاف

شفاف و نامرئی

مهم ترین مزیت الاینر، شفاف بودن آن است که باعث می‌شود کسی متوجه درمان ارتودنسی شما نشود. در واقع الاینر برای افرادی که نمی‌خواهند در طول دوره درمان ارتودنسی با ظاهر سیم ‌کشی و فلزی دندان‌ها حاضر شوند، بسیار گزینه خوبی است.

بدون ایجاد درد

مکانیسم عملکرد الاینرها از طریق اعمال نیرو به دندان‌ها است و ممکن است روزهای اول درمان احساس ناخوشایندی داشته باشید که خیلی زود این فشار و درد برطرف می شود. الاینرها برخلاف سیستم های ارتودنسی ثابت باعث ایجاد درد و التهاب لثه و قسمت داخلی دهان شما نمی شوند.

بدون محدودیت غذایی

در درمان با استفاده از الاینرها برخلاف سایر روش های ارتودنسی، محدودیت غذایی وجود ندارد. بیمار برای خوردن غذا و نوشیدن، الاینر را از دهان خارج می کند، غذای مورد علاقه خود را میل می کند و سپس بعد از شست و شو الاینر را داخل دهان قرار می دهد.

راحتی در رعایت بهداشت دهان و دندان

با توجه به این که الاینرهای شفاف قابل حرکت هستند، شما به راحتی می توانید آنها را از دهان خارج کنید، مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید و از پوسیدگی و ایجاد مشکل در دندان های خود جلوگیری کنید.

مشاهده نتایج نهایی قبل از شروع درمان

شما قبل از اینکه درمان خود را با الاینر شروع کنید، می توانید روند درمان و همچنین نتیجه درمان را در ویدیوها و نرم افزارهای سه بعدی مشاهده کنید و از ابتدای درمان آگاه هستید که دندان‌های شما در پایان درمان به چه صورت مرتب می شوند.

قابل حرکت

الاینرهای شفاف قابل حرکت هستند و شما در طول 24 ساعت شبانه روز مجاز هستید تنها به مدت 2 ساعت الاینرهای خود را برای غذا خوردن، نوشیدن، شست و شو و بهداشت دندان از دهان خارج کنید.

مراجعه کمتر به مطب دندانپزشکی

با استفاده از الاینر دیگر نیاز نیست شما به صورت مکرر به مطب دندانپزشکی مراجعه کنید و یا زمان زیادی را در مطب دندانپزشکی سپری کنید، مدت زمان ویزیت ها بسیار کوتاه و با فاصله می باشند.

بدون ایجاد اختلال در فعالیت های روزانه

الاینرها به علت شفافیت و هم چنین ساختار منحصر به فرد، روی دندان های شما مشخص نمی شوند، در نحوه صحبت کردن شما تغییری ایجاد نمی کنند و لازم نیست عادات زندگی، کار، رژیم غذایی و سیستم زندگی خود را تغییری بدهید.

طراحی اختصاصی و متفاوت برای هر دندان

طراحی درمان الاینرهای شفاف و ساخت آنها به صورت کاملا اختصاصی برای دندان های هر فرد جداگانه و خاص انجام می گیرد و هر مرحله از الاینرها طراحی خاص خود را برای تغییر دندان ها دارد.

معایب الاینرهای شفاف

● درمان با الاینرها به صورت کلی به میزان زیاد وابسته به همکاری بیمار است. در صورتی که از الاینرها طبق پروتکل استفاده نشود، نتیجه ی مطلوب حاصل نخواهد شد.

● الاینر باید هنگام غذا خوردن و یا نوشیدنی از دهان خارج شوند.

● بهداشت الاینرها همگام با بهداشت دهان و دندان باید رعایت شود و الاینرها باید تمیز نگه داشته شوند.

● در صورتی که بهداشت و شست و شوی دقیق الاینرها انجام نگیرد دچار رنگ گرفتگی می شوند.

● ممکن است در صورت مراقبت نکردن دقیق و صحیح الاینرها گم شوند و یا بشکنند. شرکت ایده برتر توصیه می کند همیشه الاینرها را در هنگامی که خارج از دهان هستند داخل جعبه مخصوص نگه داشته شوند.

● الاینرهای شفاف نمی توانند تمام ناهنجاری های دندانی را درمان کنند و انتخاب کیس مناسب برای درمان باید به دقت صورت بگیرد.

عضویت در خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید